Zmniejszanie warg sromowych

Zmniejszanie warg sromowych mniejszych

Jednym z zabiegów naszej kliniki, które obejmują obszar narządów płciowych jest zmniejszanie warg sromowych mniejszych. Wykonuje się go przy ich znacznym przyroście i/lub widocznej asymetrii, które stwierdza lekarz podczas wizyty konsultacyjnej. Taki stan rzeczy może być spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi, porodem lub przebytymi stanami zapalnymi. Może być przyczyną dyskomfortu, obniżenia samooceny, utrudnionego dobierania bielizny i ubrań czy też stanowić przeszkodę w codziennych czynnościach higienicznych.

Labioplastyka polega na tym, że wargi sromowe mniejsze zostają zredukowane poprzez wycięcie nadmiaru tkanki (z zewnątrz lub od wewnątrz), a następnie zszycie w wybranych miejscach, co pozwala na nadanie im pożądanego kształtu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 30min do 60min. Nie wykonuje się go podczas miesiączki, a zaleceniem w okresie rekonwalescencji jest wstrzemięźliwość seksualna przez 4 tygodnie. Zastosowane szwy nie wymagają usunięcia, ponieważ wchłaniają się.

 

Zabieg wykonuje się w celu zmniejszenia warg sromowych mniejszych przy ich niekiedy znacznym przeroście i wystawaniu poza wargi sromowe większe.

Zabiegu z przyczyn oczywistych nie wykonuje się podczas miesiączki.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, na życzenie w znieczuleniu ogólnym. Wchłanialne szwy nie wymagają usunięcia.

Wymagana jest wstrzemięźliwość seksualna przez 4 tyg. po zabiegu.