Operacja plastyczna uszu

Operacja plastyczna uszu

Odstające, nieproporcjonalne, za duże uszy bywają źródłem wielu kompleksów i zaniżonej samooceny. Dlatego dla skorygowania tego defektu wykonywana jest operacja uszu. Jej efektem jest nie tylko przywrócenie im jak najbardziej naturalnego kształtu i wielkości oraz zmniejszenie stopnia odchylenia małżowin, ale też poprawa symetrii twarzy.

Operacja uszu – Jak wygląda zabieg?

Operacja uszu polega na modelowaniu chrząstki małżowiny. By jednak było to możliwe, chirurg musi wykonać cięcie skórne, dzięki któremu może swobodnie rzeźbić chrząstki. Nacięcie to wykonywane jest na tylnej powierzchni małżowiny, by blizna po operacji nie była widoczna. Czas trwania zabiegu to około godzina. W przypadku korekty odstających uszu poprzez zbliżenie małżowin usznych do głowy zabieg może potrwać zaledwie pół godziny. Oczywiście pacjent (także mały do 10 roku życia) poddany jest znieczuleniu miejscowemu, dzięki czemu nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Wskazania pooperacyjne

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie w okolicy poddanej zabiegowi, utrzymujące się przez 2-3 miesiące. Pacjent opuszcza klinikę w dniu przeprowadzenia operacji, ponieważ nie jest wymagana hospitalizacja. Należy jednak pamiętać o tymczasowej rezygnacji z uprawiania sportów, korzystania z zabiegów fryzjerskich, a nawet mycia włosów, by uniknąć ewentualnych powikłań i utrudnień w gojeniu rany. Bardzo ważne jest również przestrzeganie zaleceń lekarskich, m.in. noszenie specjalnej opaski przez min. 4 tygodni (przy czym przez pierwsze dwa tygodnie bez przerwy, a przez kolejne tylko na noc). Należy także pamiętać, że po operacji zostaje założony opatrunek oraz szew skórny, który może być ściągnięty dopiero po 10 dniach – w tym celu konieczna jest wizyta w klinice.

Wykonywane w Klinice Chirurgii Plastycznej Este l’arte w Łodzi korekcje plastyczne zawsze poprzedzone są konsultacją lekarską oraz wykonaniem badań, co pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz kwalifikację do zabiegu.

 

Zdjęcia przed i po plastyce uszu

Zobacz film z operacji plastycznej uszu

>