Operacja plastyczna uszu

Operacja plastyczna uszu

Korekcja uszu pozwala na zniwelowanie problemu odstających od czaszki małżowin, ale nie tylko. W sytuacji, w której kształt chrząstek z lewej i z prawej strony znacząco różni się od siebie, operacja plastyczna uszu umożliwia uzyskanie symetrii. Zabiegowi mogą poddać się zarówno pacjenci, którzy z przyczyn estetycznych nie akceptują kształtu, jak i ci, których wygląd tej części ciała zmienił się, na przykład w wyniku wypadku.

Zabieg polega na zbliżeniu odstających małżowin usznych do głowy i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (u dzieci do 10 roku życia w znieczuleniu ogólnym) i trwa około 30 minut. Cięcie skórne (a potem blizna) biegnie na tylnej powierzchni małżowiny i jest praktycznie niewidoczne. W trakcie zabiegu polegającego na odpowiednim rzeźbieniu chrząstki małżowiny (bez jakichkolwiek szwów) nie ma żadnych dolegliwości bólowych.

Po 10-ciu dniach zdejmowany jest opatrunek, którego wcześniej nie wolno usuwać oraz jeden szew skórny po każdej stronie. Po zabiegu korekty pacjent nosi na uszach elastyczną opaskę (którą zdejmuje do mycia głowy) przez tydzień bez przerwy, a następnie przynajmniej na noc przez kolejne 3 tygodnie. W nocy po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe, które zwalczamy lekami doustnymi, a które ustępują w ciągu 2-3 dni po zabiegu.

 

Zdjęcia przed i po plastyce uszu

Zobacz film z operacji plastycznej uszu

>