Operacja plastyczna powiek

Operacja plastyczna powiek

Wraz z upływem lat skóra zaczyna tracić elastyczność i staje się obwisła. Dotyczy to również skóry wokół oczu. Opadające powieki oraz tzw. worki pod oczami stanowią jednak nie tylko problem natury estetycznej. Obwisła skóra może powodować ogólny dyskomfort, a nawet zaburzać proces widzenia. Proponowanym przez naszą klinikę rozwiązaniem tego problemu jest blefaroplastyka, czyli operacja powiek.

Jest to zabieg polegający na usunięciu zmarszczek skóry oraz tzw. worków, czyli przepuklin tłuszczowych. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45 minut (w zależności od zakresu korekty – możliwe jest bowiem przeprowadzenie zabiegu zarówno na dolnych, jak i górnych powiekach, a także na obu tych obszarach jednocześnie).

Operacja powiek – Jak przebiega zabieg?

Przed rozpoczęciem operacji powiek lekarz rysuje na nich linie wskazujące miejsce nacięć. By uniknąć powstania nieestetycznych blizn, nacięcia te wykonuje się w miejscu, gdzie skóra naturalnie się załamuje. Następnie chirurg wykonuje nacięcia i plastykę w obrębie tłuszczu, przegrody oczodołu mięśnia okrężnego oka i skóry oraz zszywa powstałą ranę. Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych, ponieważ wcześniej zostaje mu podane znieczulenie miejscowe.

Po 5-7 dniach od operacji należy pojawić się w klinice Este l’arte w Łodzi celem usunięcia szwów.

Zalecenia pozabiegowe

Operacje plastyczne powiek nie wiążą się dużymi dolegliwościami bólowymi, jednak warto stosować chłodne okłady przez 2 dni, które zmniejszą ewentualny obrzęk. Naturalnym następstwem wykonanej korekty są zasinienia skóry, które utrzymują się 7-14 dni. Należy też pamiętać o zrezygnowaniu z makijażu – do około tygodnia po zdjęciu szwów. Konieczne jest również unikanie promieniowania słonecznego.

 

Zdjęcia przed i po plastyce powiek

Zobacz film z operacji plastycznej powiek

>