Plastyka pochwy

Plastyka pochwy

Jest to zabieg mający za zadanie zwężenie przedsionka pochwy poprzez plastykę mięśni krocza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a po zabiegu przez 4 tygodnie należy wstrzymać się przed współżyciem płciowym.

 

Około 90% kobiet, które urodziły już dzieci, nie jest zadowolonych ze stanu, w jakim znajduje się ich pochwa. W wyniku naturalnego porodu dochodzi często dochodzi bowiem do jej pęknięcia lub rozciągnięcia. Plastyka pochwy jest zabiegiem chirurgicznym mięśni krocza, który ma na celu skorygowanie jej nadmiernej szerokości. Polega na wykonaniu nacięcia na jej przedniej lub tylnej ścianie (zostanie to ustalone z lekarzem na wizycie konsultacyjnej) oraz wycięciu fragmentu tkanki, czyli zwężeniu przedsionka. Następnie nacięcie jest zszywane z zastosowaniem rozpuszczalnych szwów. Cała procedura trwa od 30min do 90min i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Jednym z zaleceń po zabiegu jest wstrzymanie się od współżycia przez 4 tygodnie.

Przed zabiegiem należy odbyć wizytę konsultacyjną celem wykluczenia przeciwwskazań, ustalenia oczekiwanych efektów, przeprowadzenia wywiadu zdrowotnego oraz zlecenia badań do wykonania. Pacjentka zostanie również poinformowana o dokładnym przebiegu zabiegu oraz jego charakterystyce.