Zmniejszanie piersi

Zmniejszenie i podniesienie piersi

Nagły spadek masy ciała, okres ciąży i laktacji, proces starzenia się skóry – to wszystko sprawia, że piersi mogą tracić jędrność. Jest to naturalne zjawisko i dotyka znaczną część kobiet w różnym wieku. Odpowiedzią na ten problem jest proponowany przez chirurgię plastyczną lifting piersi.

Na czym polega zabieg?

Lifting piersi znaczy ich podniesienie. Dzięki temu odzyskują utraconą jędrność oraz zdrowy, młodszy wygląd. Nie pozostaje to bez wpływu na samopoczucie pacjentek – operacja piersi niejednokrotnie pomaga w walce z kompleksami oraz niską samooceną.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg odpowiednio modeluje kształt gruczołu piersiowego i usuwa nadmiar rozciągniętej skóry. Jeśli jest taka potrzeba, wykonywana jest również korekta kształtu, wielkości oraz położenia kompleksu brodawka-otoczka. Wykorzystane techniki liftingu oraz czas trwania operacji to kwestia indywidualna uzależniona przede wszystkim od oczekiwań pacjentki oraz wielkości obszaru zabiegowego.

Jak przygotować się do zabiegu?

W pierwszej kolejności należy udać się na konsultację lekarską. Każda interwencja chirurgiczna musi być poprzedzona dokładnym wywiadem medycznym oraz wykonaniem niezbędnych badań, jak na przykład: morfologia, grupa krwi, kreatynina, EKG, poziom glukozy, USG piersi i inne. Może być konieczne również wykonanie szczepień przeciwko WZW B.

Należy pamiętać, że to lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu. Udzieli on również szczegółowych informacji na temat przygotowania do liftingu piersi.

Wskazania pozabiegowe

Po operacji pacjentka zostaje hospitalizowana w klinice Este l’arte w Łodzi zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od zabiegu mają miejsce wizyty kontrolne i zdjęcie szwów. Pacjentka może odczuwać niewielkie dolegliwości oraz uczucie dyskomfortu podczas ruchu, może pojawić się również tymczasowy obrzęk, z tego powodu zaleca się unikanie wysiłku fizycznego przez kilka tygodni od operacji, natomiast są to normalne objawy w początkowej fazie gojenia. Dolegliwości można zniwelować, zażywając środki przeciwbólowe.

Należy pamiętać, że zawsze po operacji pozostają blizny, których kształt i przebieg zależą od zastosowanej techniki operacyjnej.

 

Zdjęcia przed i po zmniejszeniu i podniesieniu piersi