Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Jak mogę umówić się na konsultację?

Zapisy na konsultacje tylko i wyłącznie pod numerem 42 652 55 00 w godzinach 10 – 18

Jak mogę zapłacić konsultację?

Za konsultację można zapłacić tylko i wyłącznie gotówką; nie honorujemy kart płatniczych.

Jak mogę zapłacić za zabieg?

Opłatę za zabieg można uiścić gotówką lub przelewem; w przypadku płatności przelewem konieczne jest dostarczenie potwierdzenia wpłaty przed zabiegiem.

Czy na konsultację należy zabrać badania?

Jeżeli Pacjent jest ogólnie zdrowy nie ma takiej potrzeby; jeżeli Pacjent leczy się przewlekle powinien zabrać ze sobą pełną historię choroby.
Badania potrzebne do przeprowadzenia zabiegu są zlecane podczas konsultacji; w większości przypadków jest to morfologia, INR, APTT ewentualnie badania kierunkowe w zależności od wyniku wywiadu lekarskiego. Badania należy wykonać w tygodniu poprzedzającym zabieg.

Czy istnieje możliwość kredytowania zabiegu?

Tak; w celu uzyskania pełnych informacji prosimy o kontakt z rejestracją.

Jak przygotować się do operacji?

Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą zlecone w tym celu badania laboratoryjne. Dwa tygodnie przed operacją należy zrezygnować z przyjmowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy, a co za tym idzie upośledzających krzepliwość krwi jak: polopiryna, aspiryna, acard. Jeżeli operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym na 6 godzin przed operacją nie należy jeść ani pić; jeżeli zabieg będzie przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym nie trzeba być na czczo natomiast przez ostatnie dwie godziny powinno się zrezygnować z obfitych posiłków.

Żeby czuć się komfortowo najlepiej ubrać się w luźny, wygodny strój/dres, wygodne obuwie. Pacjentki zgłaszają się bez makijażu i kremu na twarzy.

Można mieć pomalowane paznokcie.

Co zabrać ze sobą do Kliniki jeżeli zostaję na noc?

Do Kliniki należy zabrać wygodny dres z rozpinaną górą, parę skarpet, szczoteczkę do zębów, klapki.

Ile czasu wcześniej w dniu operacji należy się zgłosić do Kliniki?

Zazwyczaj prosimy Pacjentów o przybycie pół godziny przed planowaną godziną zabiegu.

Jak długo zostanę w Klinice?

Po zabiegach w znieczuleniu miejscowym Pacjent może opuścić Klinikę zaraz po operacji; jeżeli operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym konieczna jest hospitalizacja. Pacjenci są wypisywani do domu następnego dnia rano.

Jak długo trwa proces gojenia?

Proces gojenia blizn i tkanek trwa około roku.

Po jakim czasie mogę uprawiać sport?

Po miesiącu od operacji nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej.

Po jakim czasie mogę się opalać?

Opalać można się miesiąc po zabiegu natomiast 3- 6 miesięcy należy chronić blizny pooperacyjne, tak, by uniknąć ryzyka powstania przebarwień.

Jak pielęgnować blizny pooperacyjne?

Po usunięciu szwów blizny należy intensywnie natłuszczać oliwką lub Linomagiem. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować maści i kremów na blizny.

Po jakim czasie należy się zgłosić na kontrolę?

Na wizytę kontrolną należy się stawić między 3 a 6 miesiącem od operacji. W celu ustalenia terminu prosimy o kontakt z rejestracją.