Operacja plastyczna nosa

Operacja plastyczna nosa

Korekta nosa wykonywana jest zarówno u pacjentów, którzy z przyczyn estetycznych nie akceptują kształtu, jak i u tych, którzy zmagają się z wrodzonymi problemami, na przykład skrzywioną przegrodą. W przypadku powypadkowej zmiany wyglądu, operacja plastyczna nosa pomaga w przywróceniu stanu pierwotnego.

Plastyka nosa pozwala usunąć problemu z drożnością, a także zmodyfikować kształt czy uzyskać symetrię. Ta dziedzina medycyny cechuje się dużą różnorodnością rozwiązań, dlatego szczegółowe ustalenia korekcji przeprowadzane są indywidualnie, w czasie konsultacji w klinice Este l’arte w Łodzi. Wtedy też możliwe jest poznanie oczekiwań pacjenta oraz nakreślenie możliwych rezultatów.

Po operacji plastycznej pacjent przez następne 7 dni ma założony opatrunek gipsowy. Jałowe tasiemki z gazy (setony) usuwane są natomiast już następnego dnia. Korekcja nosa daje zauważalne efekty po około miesiącu od zabiegu. Finalny efekt operacji zobaczymy po 6 do 9 miesięcy. Nie obserwujemy u pacjentów dolegliwości bólowych.

 

Zobacz film z operacji plastycznej nosa

>

Zdjęcia przed i po plastyce nosa