Operacja plastyczna nosa

Operacja plastyczna nosa

Wskazaniami do tego zabiegu mogą być zarówno względy estetyczne lub czynnościowe. Operacja plastyczna nosa nie tylko pozwala nadać mu pożądany kształt i wielkość, ale też może niwelować problemy z związane drożnością przewodów nosowych. W zależności od oczekiwań oraz zakresu zabiegu proponujemy różne metody korekty. Dlatego zanim ustalimy szczegóły korekcji, konieczna jest konsultacja lekarska w naszej klinice Este l’arte w Łodzi.

Wskazania

Nos stanowi centralny element naszej twarzy i decyduje o jej wyglądzie oraz o tym, jak jesteśmy postrzegani. Często jest on źródłem kompleksów ze względu na wrodzone bądź nabyte defekty. Nieprawidłowości w budowie mogą również powodować problemy z oddychaniem. Dlatego operacje plastyczne nosa zalecane są szczególnie w przypadku:

• skrzywionej przegrody nosowej (będącej przyczyną m.in. trudności w oddychaniu oraz chrapaniu),
• deformacji powstałych na skutek urazu,
• nieprawidłowości anatomicznych stanowiących wady wrodzone,
• zaniżonej samooceny spowodowanej ww. defektami.

Przeciwwskazania

Przed zakwalifikowaniem do operacji plastycznej nosa lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a także dokonuje oceny stanu zdrowia pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. Przed zabiegiem może być wymagane wykonanie takich badań jak morfologia, EKG, grupa krwi, parametry krzepnięcia krwi, a czasem także RTG. Zabiegów nie przeprowadza się m.in. w przypadku:

• ropnego zapalenia zatok,
• niewyrównanej cukrzycy,
• niedokrwistości,
• nieleczonego nadciśnienia tętniczego krwi.

Jak wygląda operacja nosa?

Niezależnie od wybranej metody, korekta wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. Pacjenci nie muszą obawiać się o powstanie blizn – większość cięć lekarz wykonuje po wewnętrznej stronie. Na koniec zakładane są szwy oraz opatrunek gipsowy, który należy nosić przez 7 dni.

Zauważalne efekty pojawiają się zazwyczaj po około 4 tygodniach od korekty. Na ostateczny rezultat należy jednak poczekać 6-9 miesięcy, a nawet rok. Należy pamiętać, by w tym okresie bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich.

 

Zobacz film z operacji plastycznej nosa

>

Zdjęcia przed i po plastyce nosa