Powiększanie piersi

Powiększanie piersi w Łodzi

Zabieg ten ma na celu modyfikację zarówno rozmiaru, jak i kształtu piersi. Oznacza to, że operacja umożliwia zarówno powiększenie biustu, jak i osiągnięcie lepszej symetrii – na przykład, jeśli jedna strona jest mniej rozwinięta od drugiej.

Powiększenie piersi, wykonywane w Klinice Chirurgii Plastycznej Este l’arte w Łodzi, przebiega w znieczuleniu ogólnym. Polega zwykle na wprowadzeniu protez pod mięśnie piersiowe większe. Istnieje wiele wariantów protez, dlatego dobiera się je zawsze indywidualnie – w zależności od budowy anatomicznej, stanu wyjściowego oraz oczekiwań Pacjentki. Skala przyrostu jest wypadkową wyżej wymienionych cech i wielkości dobranych implantów.

Podział implantów piersi:

Ze względu na rodzaj wypełnienia:

– wypełnione żelem silikonowym – najbardziej popularne; mają naturalną konsystencję i umożliwiają zachowanie kształtu implantu z minimalnym ryzykiem wydostania się silikonu poza implant,

– wypełnione solą fizjologiczną – ich zastosowanie wymaga minimalnego cięcia chirurgicznego (najpierw wkładany jest sam implant, a następnie napełnia się go solą fizjologiczną); mają mniej naturalną konsystencję, a z upływem czasu może zmienić się ich objętość.

Ze względu na kształt:

– implanty okrągłe – wykorzystywane są zazwyczaj w celu podkreślenia pełności w części górnej,

– implanty anatomiczne – wykorzystywane do powiększenia biustu przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego kształtu.

Ze względu na rodzaj powłoki:

– gładkie – są obecnie rzadziej stosowane; do ich wprowadzenia wystarczy niewielkie nacięcie, są miękkie w dotyku i przypominają naturalną tkankę gruczołową; mogą prowadzić do skurczenia torebki włóknistej,

– teksturowane – coraz częściej stosowane m.in. ze względu na to, że zachowują swoje położenie wewnątrz ciała, tj. nie przesuwają się i lepiej zrastają się z lożą.

O wyborze rodzaju implantów zawsze decyduje lekarz, uwzględniając nie tylko oczekiwania pacjentki, ale i budowę jej klatki piersiowej.

Pacjentka może spodziewać się dolegliwości bólowych w okolicy biustu przez kilka dni po operacji, a także zwiększonej wrażliwości brodawek przez pierwsze tygodnie – nie jest to jednak regułą. Pierwsze efekty można zauważyć po około 2-3 miesiącach, a ich pełnię zwykle obserwujemy po mniej więcej roku od zabiegu. Powiększony biust nie jest przeciwwskazaniem do karmienia, nie stanowi także przeszkody przy wykonywaniu profilaktycznego samobadania i diagnostyki piersi.

Powiększenie piersi – przeciwwskazania przy operacji biustu

Nie każda pacjentka może poddać się zabiegowi powiększenia piersi. Z odmową wszczepienia implantów spotkają się kobiety w okresie ciąży oraz laktacji, chore na cukrzycę, ale nie tylko. Przeciwwskazaniem jest również genetyczna skłonność do chorób nowotworowych, zaburzenia krzepnięcia krwi, problemy skórne oraz zmiany w obszarze poddanym operacji. Powiększanie biustu nie jest też przeprowadzane w trakcie okresowych infekcji.

By uniknąć powikłań, każdy zabieg poprzedzony jest nie tylko konsultacją lekarską, ale też wykonaniem badań. W naszej Klinice wymagamy między innymi takich badań jak:

• morfologia,
• grupa krwi,
• poziom glukozy,
• wskaźnik krzepnięcia,
• EKG,
• USG piersi,
• badanie moczu,
• kreatynina,
• elektrolity.

Badania są zlecane indywidualnie po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i kwalifikacji do zabiegu.

Zdjęcia przed i po powiększaniu biustu

Operacje plastyczne

Cena

Powiększenie piersi + protezy od 17 000 zł
Podniesienie piersi od 11 000 zł
Redukcja piersi od 16 000 zł

 

Pełen cennik