Powiększanie piersi

Powiększanie biustu

Zabieg ten ma na celu modyfikację zarówno rozmiaru, jak i kształtu piersi. Oznacza to, że operacja umożliwia zarówno powiększenie biustu, jak i osiągnięcie symetrii – na przykład, jeśli jedna strona jest mniej rozwinięta od drugiej.

Operacja piersi, wykonywana w klinice Este l’arte, przebiega w znieczuleniu ogólnym. Polega zwykle na wprowadzeniu pod mięsień piersiowy większy protezy. Istnieje wiele wariantów protez, dlatego dobiera się je zawsze indywidualnie – w zależności od oczekiwań pacjentki i jej budowy ciała. To właśnie od tego implantu zależy między innymi, jak widoczne będzie powiększenie piersi.

Pacjenta może spodziewać się dolegliwości bólowych przez 2-3 dni po operacji, a także zwiększonej wrażliwości brodawek przez pierwsze tygodnie – nie jest to jednak regułą. Pierwsze efekty można zauważyć po około 2+3 miesiącach, a ich pełnię zwykle obserwujemy po mniej więcej roku od zabiegu. Powiększony biust nie jest przeciwwskazaniem do karmienia, nie stanowi także przeszkody przy wykonywaniu profilaktycznego samobadania.

Zdjęcia przed i po powiększaniu biustu