Operacje plastyczne

Cechy estetyczne ciała, subiektywnie odbierane jako niezadowalające, w znacznej mierze można zmodyfikować – takie zadanie stawia przed sobą chirurgia plastyczna. Decyzję o korekcie podejmują zarówno pacjenci, których wygląd zmienił się po przebytym wypadku, jak i ci, którzy nie akceptują wrodzonych cech swojej aparycji. Jednym i drugim plastyka twarzy, piersi, brzucha czy narządów płciowych pozwala na znaczne modyfikacje.

Operacje plastyczne – zakres

W klinice chirurgii estetycznej Este l’arte w Łodzi przeprowadzamy operacje plastyczne piersi, twarzy, narządów płciowych oraz całego ciała. Mowa o takich zabiegach, jak powiększanie czy zmniejszanie biustu, korekcje wyglądu uszu czy nosa, a także odsysanie tłuszczu – szczegółową listę znajdą Państwo na stronie.

Przed wykonaniem korekty twarzy, piersi, brzucha czy jakiejkolwiek innej części ciała przeprowadzamy konsultacje z pacjentem. Mają one na celu zbadanie stanu zdrowia i predyspozycji do poddania się operacji plastycznej, nie jest to jednak ich jedyny cel. Istotne jest poznanie oczekiwań danej osoby – powodów, dla których chce wykonać korekcję, jak również spodziewanego efektu. Rolą chirurga estetycznego jest tu wyjaśnienie procesu, jakiemu podda się pacjent, kolejnym etapom, a wreszcie: efektom możliwym do osiągnięcia i zachowaniu podczas rekonwalescencji. Tylko przy obopólnym porozumieniu między lekarzem a osobą zdecydowaną na zabieg możliwe jest osiągnięcie odpowiednich rezultatów plastyki ciała – czy mowa o obszarze twarzy, brzucha czy biustu.