Operacja plastyczna brzucha Łódź
Zdarza się, że pomimo diety i aktywności fizycznej wygląd brzucha wciąż daleki jest od ideału. Problem wiotkiej, zwisającej skóry dotyczy szczególnie osób, które w szybkim tempie zrzuciły wiele kilogramów, a także kobiet po przebytej ciąży. Chirurgia plastyczna proponuje w takim przypadku abdominoplastykę. Jest to operacja plastyczna brzucha, która polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz na modelowaniu mięśni oraz powięzi tej okolicy ciała celem przywrócenia im prawidłowych funkcji oraz wyglądu.
Jak przebiega zabieg?
Plastyka brzucha jest zabiegiem wymagającym znieczulenia ogólnego. Operacja trwa około dwóch godzin i polega na usunięciu nadmiaru luźnego, rozciągniętego fałdu skórno-tłuszczowego z cięcia w dole brzucha pomiędzy talerzami biodrowymi. Po wykonaniu nacięcia zostaje usunięty nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej oraz wykonana plastyka w obrębie mięśni i kresy białej jeśli jest taka konieczność..
Pacjentowi zostają założone szwy wchłanialne i niewchłanialne oraz opatrunek. Należy pamiętać nie tylko o wizycie kontrolnej, ale również noszeniu specjalnego pasa przez miesiąc od wykonanej plastyki brzucha. W tym czasie trzeba również zadbać o odpowiednie warunki rekonwalescencji i unikać z wysiłku fizycznego. Dokładne zalecenia pozabiegowe przekaże lekarz – należy ich bezwzględnie przestrzegać.
Przygotowanie do zabiegu
W pierwszej kolejności należy udać się na konsultację lekarską. Na podstawie zebranych podczas wywiadu medycznego informacji oraz wyników wykonanych badań lekarz dokona kwalifikacji do operacji plastycznej brzucha. W tym celu może być konieczne wykonanie następujących badań: morfologia, grupa krwi, wskaźniki krzepnięcia, badanie moczu, poziom glukozy, EKG, USG brzucha, kreatynina i innych wskazanych przez lekarza. Chirurg plastyk udzieli również szczegółowych informacji na temat przygotowania do operacji.
Przeciwwskazania
O kwalifikacji do abdominoplastyki zawsze decyduje lekarz. Wśród najczęstszych przeciwwskazań do operacji należy wymienić:
– nieuregulowaną cukrzycę,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– ropne zmiany skórne w obszarze zabiegowym,
– przeziębienie, infekcję bakteryjną,
– nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
– ciążę,
– nadmierną otyłość.